O dôchodok z 2. piliera doteraz požiadalo 1543 poistencov

Spravodajstvo
Bratislava 4. októbra (TASR) - Za obdobie, odkedy sa dôchodky z 2. piliera vyplácajú, to znamená od 2. januára 2015, požiadalo o tento dôchodok 1543 sporiteľov. Z toho je 456 sporiteľov, ktorým sa vypláca doživotný dôchodok.

Popri doživotnom dôchodku poberá 65 sporiteľov aj programový výber a 11 sporiteľov dočasný dôchodok. Títo sporitelia mohli časť nasporenej sumy príspevkov vyčerpať jednorazovým výberom.

Počet sporiteľov, ktorým poistitelia neponúkli z dôvodu nízkej nasporenej sumy doživotný dôchodok a platí pre nich tzv. režim malej nasporenej sumy, je 150. Týmto sporiteľom bude ich DSS (počet sporiteľov 89) alebo poistiteľ (počet sporiteľov 61) vyplácať mesačne sumu 12,60 eura až do vyčerpania nasporenej sumy, nie doživotne. Počet sporiteľov, ktorým vznikol nárok na dôchodok z 2. piliera v priebehu roka 2015, je 5222 a predpokladaný počet sporiteľov, ktorým vznikne nárok na dôchodok z 2. piliera v priebehu roka 2016, je 2736.
Zdroj, foto: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie