Najnižšia hodnota gastrolístka stúpne z 3,15 eura na 3,38 eura

Spravodajstvo
Bratislava 27. septembra (TASR) - Najnižšia hodnota stravného lístka sa na Slovensku zvýši zo súčasných 3,15 eura na 3,38 eura. Presný dátum, kedy sa tak stane, ministerstvo práce zatiaľ nevie určiť, bude závisieť od legislatívneho procesu.

Opatrenie ministerstva v tejto veci by totiž malo platiť nasledujúci mesiac po zverejnení. "Predpokladáme, že by mohlo platiť od novembra, respektíve decembra," uviedol pre TASR hovorca ministerstva práce Michal Stuška. Suma stravného sa podľa jeho slov zvyšuje automatickým mechanizmom, ktorý upravuje zákon o cestovných náhradách.

Suma stravného sa totiž upravuje na základe údajov štatistického úradu o indexe cien jedál a nealkoholických nápojov v reštauračnom stravovaní a o indexe cien položiek spojených s prevádzkou motorových vozidiel.

"Zvýšenie súm sa vykoná, ak rozdiel kumulatívneho indexu cien za príslušný kalendárny mesiac a hodnoty základne je najmenej 5 %," vysvetlil Stuška. V júli 2016 pritom dosiahol tento index hodnotu 105,0 %, čo je oproti základni o 5,0 percentuálneho bodu viac. Najnižšia hodnota gastrolístka sa tak zvýši zo súčasných 3,15 eura na 3,38 eura.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie