Projekt obnovy hradov zamestnal v tomto roku 602 uchádzačov o prácu

Spravodajstvo
Bratislava 23. septembra (TASR) – Do národného projektu "Zapojenie nezamestnaných do obnovy kultúrneho dedičstva“ sa v tomto roku zapojilo 39 zamestnávateľov, ktorí vytvorili 602 pracovných miest. TASR o tom informovala hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR ) Jana Lukáčová.

"V roku 2016 vyčlenilo ÚPSVR 3.223.549 eur na podporu vytvorenia pracovného miesta pre uchádzačov o zamestnanie a znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie," uviedla Lukáčová. Do projektov obnovy kultúrnych pamiatok s pomocou nezamestnaných sa v predchádzajúcich rokoch (2011 – 2015) zapojilo 123 subjektov. „Vytvorili spolu 1763 pracovných miest pre uchádzačov o zamestnanie,“ dodala hovorkyňa.

Objem prostriedkov, ktoré v rovnakom období poskytol ÚPSVR na podporu zamestnania v rámci projektov obnovy kultúrnych pamiatok s pomocou nezamestnaných, dosiahol celkovú výšku 6.835.783 eur.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR prostredníctvom ÚPSVR využíva v projekte prostriedky z Európskeho sociálneho fondu (ESF). V Operačnom programe Ľudské zdroje je pre potreby projektu na nasledujúce roky alokovaných 15 miliónov eur.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie