V okrese Rožňava vzniknú dve centrá vzdelávania

Spravodajstvo
Rožňava 14. septembra (TASR) – Rezort školstva bude prostredníctvom regionálneho centra vzdelávania a tréningového centra podporovať v okrese Rožňava oblasť priemyslu, poľnohospodárstva a stavebníctva. Skonštatoval to štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Peter Krajňák (Most-Híd) po dnešnom výjazdovom rokovaní vlády SR a stretnutí so starostami Rožňavského okresu.

Rezort školstva podľa jeho slov spolupracoval na príprave jednotlivých akčných plánov najmenej rozvinutých okresov. V okrese Rožňava vygenerovali dve školy, Strednú odbornú školu technickú v Rožňave a Spojenú školu v Dobšinej. Pri nich by malo vzniknúť Regionálne centrum vzdelávania a v Dobšinej by to malo byť tréningové centrum.

"Ide o podporu miestnych stredných odborných škôl, ktoré sú často materiálne poddimenzované. Tieto centrá by mali byť miestom, kde študenti o stredné odborné školy prejavia záujem na základe nových technológií a vybavenosti. V okrese Rožňava sa chceme zamerať na priemysel, poľnohospodárstvo a stavebníctvo. O všetkom bude rozhodovať akčná rada a finančné zdroje by mali byť z ministerstva pôdohospodárstva," uviedol pre TASR Krajňák.

Minister životného prostredia SR László Sólymos (Most-Híd) a zároveň podpredseda strany Most-Híd vníma výhodu akčných plánov v tom, že sa to buduje takpovediac zdola. "Podnety prichádzajú z regiónov, kde sa stretli starostovia, primátori, podnikatelia a tak ďalej, ktorí vedia, aké problémy ich trápia. Ja si myslím, že tie plány a požiadavky sú reálne, takže môžu byť aj zrealizované," povedal na brífingu po stretnutí so starostami regiónu Sólymos.

Na margo rozšírenia zoznamu najmenej rozvinutých okresov, ktoré potrebujú pomoc od štátu, uviedol, že strana Most-Híd bola za zvýšenie ich počtu, ešte keď bola v opozícii. „Podporíme takúto iniciatívu. Nemyslím si, že tieto akčné plány vyriešia všetko v týchto regiónoch, ale každopádne môžu pomôcť a to je veľmi dôležité,“ dodal Sólymos.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie