Hutnícka fakulta TUKE - štúdium, veda a zábava idú dokopy

Školy a vzdelávanie
Hutnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach je jedinou hutníckou fakultou na Slovensku a má za sebou už viac ako 60-ročnú tradíciu vo vzdelaní, vede a výskume. Mnoho z jej absolventov pracuje na významných pracovných pozíciách vo firmách na Slovensku a v zahraničí.

Technické vedy sa oplatí študovať, bez nich sa svet nepohne ďalej. Svet potrebuje kovy, materiály a technológie. Dôvodov, prečo študovať na Hutníckej fakulte, je hneď niekoľko. Fakulta spolupracuje s významnými spoločnosťami z priemyslu, študenti fakulty študujú v špičkových laboratóriách a majú možnosť študovať a pracovať aj v zahraničí. Benefitom pre vysokoškolákov je tiež spolupráca s firmami už počas štúdia. Hutnícka fakulta sa svojím výskumom a vzdelávaním orientuje na potreby praxe a požiadavky firiem.

Kvalitu fakulty odzrkadľujú aj hodnotenia zvonku. Hutnícka fakulta sa v roku 2015 umiestnila na 5. mieste spomedzi 24 technických fakúlt na Slovensku podľa Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry (ARRA). Šieste miesto jej patrí z hľadiska perspektívnosti a relevantnosti študijných programov pre potreby praxe, a to na základe údajov z Prognózy pracovných miest, Národného projektu Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti. Priemerná mzda absolventa fakulty je pritom podľa portálu lepsieskoly.sk približne 1000 eur.

Hutnícka fakulta prešla počas svojej histórie vývojom a v súčasnosti ponúka už širšie spektrum perspektívnych študijných odborov v bakalárskom štúdiu. Preto okrem študijného programu Hutníctvo sa v portfóliu nachádzajú aj ďalšie programy ako Tepelná technika a plynárenstvo, Materiály, Spracovanie a recyklácia odpadov a Integrované systémy riadenia. Absolventi si nájdu uplatnenie vo všetkých spoločnostiach, ktoré potrebujú inžinierov, ktorí sú potrební pri výrobe kovov, odlievaní, tvárnení, štúdii materiálov, kontrole kvality a spracovaní odpadov. Viac informácií o fakulte a študijných programoch nájdete na www.hf.tuke.sk.

Zdroj: Hutnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Prosím, upravte registračné údaje.

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie