Výstava vedy potrápi mozgové závity malých „vedcov“ aj ich rodičov

Spravodajstvo
Banská Bystrica 5. augusta (TASR) – Hoci sú prázdniny ešte len v polovici a škola ďaleko, malí "vedci" majú šancu aktívne a pútavo sa vzdelávať aj počas školského voľna. Banskobystrická Europa sa totiž v týchto dňoch zmenila na IQlandiu, krajinu pozoruhodných exponátov a zaujímavých experimentov.

Celkovo 19 veľkých exponátov v priestoroch centra otestuje nielen mozgové závity celej rodiny, ale preverí tiež rýchlosť reakcie, silu či postreh.

"Asi nikto z nás neobľuboval domáce bifľovanie poučiek. Pochopiť vedu sa dá aj krajším a jednoduchším spôsobom. Veríme, že exponáty oslovia aj tých, ktorí fyzike či chémii až tak nefandia. Navyše, je to skvelá príležitosť, ako si nenásilne zopakovať školské učivo," priblížila Jana Seleštianska, marketing coordinator Europa SC.

Deti si môžu vyskúšať fakírove stoličky, simulátor videnia, popasovať sa s optickými klamami, poblúdiť v labyrinte či preskúšať si svoje znalosti z geografie a poznania známych svetových stavieb. Ďalšie exponáty sú zamerané na viskozitu, frekvenciu, planéty alebo Pytagorovu vetu v praxi.

Malí chemici a vynálezcovia si prídu na svoje 13. augusta, kedy zažijú vedu v priamom prenose a na vlastnej koži. Čaká na nich vedecká šou, ktorá sa uskutoční v troch blokoch. Prvý začne o 10.00 h a ďalšie sú naplánované na 14.00 a 16.00 h. Výstava vedy potrvá do 21. augusta.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie