Centrá podnikových služieb chcú podľa personalistov cudzie jazyky a flexibilitu

Spravodajstvo
Bratislava 17. júla (TASR) – Centrá podnikových služieb sú ideálnou príležitosťou pre absolventov bez praxe na začatie kariéry. Tvrdia to personálne agentúry, podľa ktorých tento druh firiem ponúka zamestnancom nadpriemerný plat a množstvo benefitov. Na druhej strane od nich vyžadujú znalosť najlepšie viacerých cudzích jazykov, flexibilitu či ochotu pracovať vo večerných hodinách.

Princípom fungovania centier podnikových služieb je centralizácia vybraných činností v spoločnostiach s niekoľkými pobočkami, alebo ide o centralizáciu pre viacero spoločností. Najčastejšie sa takto centralizuje IT podpora a správa aplikácií, účtovníctvo, zákaznícky servis, nákup či niektoré personálne činnosti.

Personálna spoločnosť Manpower poukázala na to, že tieto centrá bývajú veľmi dobre sprocesované. Majú nastavený interný systém rozvoja a vzdelávania tak, že prijímajú najmä juniorské profily ľudí, ktorých postupom času povyšujú.

"Je to teda ideálna pracovná skúsenosť pre absolventov. Vysoká sprocesovanosť a deľba úloh ale tiež niekedy znamená úzku špecializáciu, teda monotónnosť činností, čo môže niekomu prekážať. Dobre riadené centrá s tým však počítajú a ponúkajú ľuďom možnosti horizontálneho posunu, čo je opäť zaujímavá príležitosť pre kariérny rozvoj," uviedol pre TASR manažér marketingu a náboru spoločnosti Jiří Halbrštát.

Branislav Holík z personálnej spoločnosti McRoy Group upozornil, že ide o dynamické odvetvie, ktoré kontinuálne naberá ľudí. V porovnaní s inými segmentmi má totiž sektor centier podnikových služieb o niečo vyššiu fluktuáciu. "Práca v takomto centre môže byť výborným štartom najmä pre absolventov škôl, ktorí takto môžu začať budovať svoju kariéru," domnieva sa.

Hlavnou požiadavkou zamestnávateľov sú podľa neho jazykové zručnosti a vhodná osobnosť na prácu s ľuďmi a komunikáciu na dennej báze. "Vek nie je dôležitý, pohlavie tiež nezvykne hrať rolu. Niekedy však majú centrá zdieľaných služieb záujem o miešanie kolektívu, vtedy záleží na zložení súčasných zamestnancov. Jazykové variácie, ktoré tieto spoločnosti vyhľadávajú, sú rôzne," povedal Holík. Ide zväčša o kombináciu angličtiny s ďalším jazykom, napríklad španielčinou, nemčinou, nórčinou či maďarčinou.

Ako dodal, platové podmienky závisia od konkrétnej pozície a jazykovej kombinácie. "Exotickejšie kombinácie sú hodnotené lepšie než klasická angličtina s nemčinou. Plat zamestnanca centra zdieľaných služieb sa však najčastejšie pohybuje v intervale 1000 až 1300 eur mesačne v hrubom," priblížil Holík.

Z analýzy vzoriek spoločností z oblasti podnikových služieb portálu Profesia.sk vyplýva, že až polovica pracovných ponúk týchto centier je z informačných technológií. K najčastejšie inzerovaným pozíciám patria administratívny pracovník/referent, softvérový inžinier, programátor, IT konzultant a IT analytik.

Profil uchádzača závisí podľa PR manažérky spoločnosti Profesia Kataríny Klembalovej od pracovnej pozície. "Väčšinou ide o mladých ľudí, ktorí sú ochotní pracovať v tomto type spoločností, kde je potrebná aj flexibilita a prispôsobenie sa pracovnej dobe krajiny, pre ktorú pracujú. Niektorí ľudia tak chodia do práce o 13.30, pričom pracovná doba sa im končí neskoro večer. Mali by tiež byť technicky zdatní, adaptabilní na systémy, ktoré spoločnosť používa," opísala.

Tri štvrtiny pracovníkov centier podnikových služieb majú VŠ vzdelanie

Bratislava 17. júla (TASR) - Viac ako 76 % zamestnancov centier podnikových služieb (BSC - Business Service Center) v SR má vysokoškolské vzdelanie a viac ako 95 % z nich pri svojej práci využíva angličtinu alebo nemčinu. Uviedlo to Ministerstvo hospodárstva (MH) SR vo svojej Koncepcii podpory centier podnikových služieb na Slovensku. V centrách sa však využívajú aj ďalšie jazyky, najmä taliančina, francúzština, španielčina, holandčina a maďarčina.

"BSC na Slovensku zamestnávajú aj cudzincov, prevažne z európskych krajín, pričom takmer 90 % zamestnancov tvoria občania Slovenskej republiky. To je v kontraste s Českou republikou, kde v niektorých BSC pracuje viac ako 60 % cudzincov. Vekový priemer zamestnancov je 32 rokov," spresnil ďalej rezort hospodárstva.

Mzda v BSC podľa vládneho materiálu dosahuje takmer dvojnásobok priemernej mzdy na Slovensku. Hrubá mzda za rok 2015 bola v priemere 1660 eur, pričom aj vďaka narastajúcej konkurencii mzdy každoročne rastú.

Z rodového hľadiska má BSC sektor vyrovnanú štruktúru, so 46-% zastúpením žien a zároveň umožňuje ženám uplatnenie v manažérskych pozíciách (41-% podiel), ako aj technických odboroch. "K vyrovnanej rodovej štruktúre výrazne prispieva využitie flexibilných foriem zamestnávania, ktoré vychádzajú v ústrety predovšetkým ženám po návrate z materskej dovolenky a všeobecne rodičom s malými deťmi," dodalo MH SR.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie