Poistné sa nemení pre SZČO s predĺženou lehotou daňového priznania

Spravodajstvo
Bratislava 1. júla (TASR) - Zmena výšky poistného sa netýka tých samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), ktoré majú predĺženú lehotu na podanie daňového priznania. Upozorňuje na to Sociálna poisťovňa (SP).

"Pre tieto osoby sa pri platení poistného od 1. júla nemení nič. Poistné platia v rovnakej výške ako doteraz až do 30. septembra 2016," priblížil hovorca poisťovne Peter Višváder. Vznik a zánik povinnosti platiť poistné, prípadne zmena vymeriavacieho základu sa v prípade týchto SZČO bude posudzovať k 1. októbru 2016.

"Tejto skupine osôb nebude preto Sociálna poisťovňa oznámenia o vzniku, zániku a o zmene vymeriavacieho základu posielať v júli, ale až v októbri," uviedol Višváder s tým, že ak im vznikne povinnosť platiť poistné, prípadne sa im zmení vymeriavací základ, poistné po novom zaplatia až za október 2016 v termíne so splatnosťou do 8. novembra 2016.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie