Študenti z prestížnych univerzít posilnia verejnú správu, získali grant z MŠVVaŠ

Spravodajstvo
Bratislava 21. júna (TASR) - Grant Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR, určený na posilnenie analytických kapacít vo verejnej správe, získali traja slovenskí študenti, ktorí navštevujú zahraničné vysoké školy. Študenti sa pritom museli zaviazať, že po skončení štúdia sa zamestnajú na tri roky na niektorom z vybraných ministerstiev či Úrade vlády SR.

Na základe výzvy zverejnenej rezortom školstva požiadalo o poskytnutie štipendia 22 uchádzačov. "Z 22 žiadostí boli štyri vyradené pre formálne nedostatky. Zvyšných 18 žiadostí hodnotili externí hodnotitelia v prvom kole výberového procesu podľa umiestnenia študijnej oblasti v rebríčku študijných oblastí Times Higher Education 2015/2016, ako aj výšky požadovaných študijných nákladov,“ priblížilo pre TASR ministerstvo školstva.

V prvom kole vybrali šesť uchádzačov, ktorí boli pozvaní na osobný pohovor. Na základe rozhodnutia výberovej komisie štipendium udelili Marekovi Chudému, ktorí pôsobí na Universität Wien, Jurajovi Falathovi z Barcelona Graduate School of Economics a Zuzane Dančíkovej z The London School of Economics. So žiadateľmi, ktorí uspeli, bude uzatvorená zmluva o udelení štipendia a o spolupráci. Štipendium pokryje školné, životné náklady, cestovné, náklady na študijné pomôcky a cestovné poistenie počas maximálne dvoch akademických rokov.

MŠVVaŠ SR vypisuje grantový program kontinuálne od roku 2014. Pozície, ktoré by mohli študenti obsadiť, ponúka Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR – Inštitút stratégie, Ministerstvo financií SR – Inštitút finančnej politiky, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Ministerstvo vnútra SR – Analyticko-metodická jednotka verejnej správy, Ministerstvo životného prostredia SR – odbor ekonomických nástrojov a analýz, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR – Inštitút vzdelávacej politiky a Úrad vlády SR – Analytická jednotka.

O štipendium sa mohli uchádzať občania SR prijatí na štúdium alebo už študenti niektorej z vysokých škôl umiestnenej do 200. miesta v rebríčku hodnotenia univerzít Shanghai Academic Ranking of World Universities 2015 alebo do 200. miesta v rebríčku RePEc. Plánovaný objem finančných prostriedkov vyčlenených na podporu študentov hlásiacich sa o štipendium na akademický rok 2016/17 je spolu 41.000 eur.

V roku 2015 získali toto štipendium štyria študenti a v roku 2014 traja. V prípade, ak štipendista z vlastného zavinenia odpracuje vo verejnej správe menej ako tri roky alebo vysokoškolské štúdium neukončí, finančné prostriedky vo výške poskytnutého štipendia bude musieť vrátiť.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie