Univerzita Pavla Jozefa Šafárika pozýva žiakov ZŠ na prázdninovú Univerzitu bez hraníc

Spravodajstvo
Košice 22. mája (TASR) – Možnosť stať sa na týždeň študentom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach majú aj tento rok žiaci piateho a šiesteho ročníka základnej školy. V poradí šiesty ročník detskej prázdninovej Univerzity bez hraníc organizuje UPJŠ v dňoch 11. až 15. júla.

"Našou snahou je šíriť osvetu prostredníctvom kvalifikovaných pedagógov z medicínskych, prírodovedných, právnych a humanitných vedných odborov, a práve toto podujatie je jedinečnou príležitosťou, ako žiakom priblížiť 'vážny a seriózny' akademický svet hravou formou a vzbudiť tak detský záujem o nové poznatky," uviedla hovorkyňa UPJŠ Mária Hrehová.

Oproti iným projektom detských univerzít je Univerzita bez hraníc koncepčne zameraná na sprístupnenie sveta vedy a vzdelania aj deťom pochádzajúcim zo sociálne vylúčených vrstiev spoločnosti s cieľom podporiť tak rozvoj ich talentu, schopností a zručností. Existujúce detské univerzity deklarujú dostupnosť pre všetkých, no nie všetkým ich doterajšia organizačná forma vyhovovala. "Napríklad, pre deti z detských domovov bolo komplikované zúčastniť sa programu jednotlivých dní. Snažíme sa preto znevýhodnené skupiny začleniť do kolektívu bez toho, aby sa v priebehu realizácie prihliadalo na tento hendikep," konštatovala Hrehová.

Na Univerzitu bez hraníc 2016 sa možno prihlásiť online v elektronickej forme. Bližšie informácie nájdu záujemcovia na webstránke http://www.upjs.sk/verejnost-media/univerzita-bez-hranic/.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie