Vo Viedni sa bude konať poradenský deň k dôchodkom

Spravodajstvo
Bratislava 16. mája (TASR) - Rakúsko-slovenský poradenský deň k dôchodkom sa bude konať vo Viedni v stredu 18. mája. Na tomto podujatí si môžu poistenci a poberatelia dôchodkových dávok, ktorí pracujú, alebo pracovali na Slovensku alebo v Rakúsku a získali obdobia poistenia podľa právnych predpisov SR alebo Rakúska, riešiť svoje dôchodkové záležitosti pri osobných konzultáciách s odborníkmi zo Sociálnej poisťovne a rakúskou Dôchodkovou poisťovňou PV a Poisťovňou pre živnostníkov SVA.

Záujemcovia o konzultácie sa stále môžu prihlasovať na telefónnom čísle +421 90617 3211 alebo na e-mailovej adrese nikola.sutovska@socpoist.sk. Poradenstvo a pomoc poskytnú poisťovne aj tým, ktorí prídu bez prihlásenia. Všetkým záujemcom sa odporúča, aby si na stretnutie priniesli osobné doklady a podklady týkajúce sa ich dôchodkového poistenia.

Medzinárodný poradenský deň sa uskutoční v budove rakúskej Dôchodkovej poisťovne PV, Bürogebäude der Pensionversicherungsanstalt, Friedrich-Hillegeist-Strasse 1, Wien, v čase od 8.30 do 12.00 ha od 13.00 do 16.00 h.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie