Máte dieťa, nosíte ho do škôlky a nestíhate do práce? Využite flexibilný pracovný čas

Mám prácu
Pracujete a denne riešite dilemu, ako stihnúť vyzdvihnúť dieťa zo škôlky, prípadne ako časovo zvládnuť tanečnú, ktorá začína každú stredu o 16-tej? Jednou z možností je pružná pracovná doba. Spoločnosti sa v súčasnosti stavajú k flexibilnému pracovnému času už omnoho otvorenejšie.

„U slovenských firiem sa pružná pracovná doba čím ďalej, tým viac udomácňuje. Medzi zamestnancami a zamestnávateľmi vznikajú individuálne záväzky, ktoré umožňujú jednoduchšie spojiť prácu a rodinný život. Flexibilný pracovný čas je vo väčšej miere využívaný ženami ako mužmi a praktizuje sa hlavne v administratíve. Podľa štatistického úradu ho v súčasnosti využíva približne 30 % zamestnancov a má stúpajúci trend,“ hovorí Veronika Štefanatná, Permanent Placement Consultant spoločnosti Adecco Slovakia.

U väčších alebo nadnárodných spoločností je pružná pracovná doba súčasťou kolektívnej zmluvy. U menších súkromných spoločností vzniká na základe dohody medzi zamestnancom a zamestnávateľom. Zákonník práce definuje prevádzkový, základný a voliteľný pracovný čas. „Základný pracovný čas je čas, v ktorom je zamestnanec povinný byť na pracovisku. Úseky voliteľného pracovného času si zamestnanec odpracuje v pružnom pracovnom období, ktorým môže byť deň, týždeň, štvortýždňové alebo iné dohodnuté obdobie. V praxi to môže fungovať spôsobom, že si zamestnanec dohodne individuálny začiatok a koniec pracovnej doby,“ vysvetľuje advokát JUDr. Ľuboslav Linder.

„V prípade, ak je v kolektívnej zmluve určený pružný pracovný týždeň, zamestnanec si môže pracovný čas rozložiť podľa seba, avšak celkový font týždenného pracovného času – 40 hodín musí byť dodržaný,“ dodáva JUDr. Linder.

Nedávno realizovaný celosvetový prieskum* priniesol z tejto oblasti zaujímavé výsledky. Až 75 % z 8 000 dopytovaných spoločností má zavedený pružný pracovný čas. Ten umožňuje zamestnancom vrátane matiek okrem práce z domu aj prispôsobenie si začiatku a konca pracovnej doby svojim potrebám. Firmy dokonca uviedli, že produktivita práce a zisk v spoločnostiach vzrástol. Flexibilný pracovný čas je spoločnosťami vnímaný aj ako pozitívny prínos pre reputáciu firmy.

Uvedený fakt výhody pružnej pracovnej doby pre obe strany potvrdzuje aj V. Štefanatná z personálnej agentúry Adecco: „Z našich skúseností vieme, že pracovníci s pružnou pracovnou dobou sú výkonnejší. Úlohy si plnia svedomitejšie, rýchlejšie a nestrácajú čas zbytočnosťami a „ulievaním sa“. V prípade matiek si zamestnávatelia produktivitu pochvaľujú - mamičky zvládajú pracovné činnosti efektívne a s výborným načasovaním.“
*Zdroj: Vodafone global survey reveals rapid adoption of flexible working
Kontakt pre médiá: Adela Vráblová, Comm s.r.o., 02 5296 2011, vrablova@comm.sk
Foto: Shutterstock

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie