Zahraniční študenti predstavia svoje krajiny a prispejú na charitu

Spravodajstvo
Banská Bystrica 27. apríla (TASR) – Zahraniční študenti v Banskej Bystrici predstavia svoje krajiny a zároveň prispejú na charitu. Podujatie pod názvom International Village sa uskutoční vo štvrtok (28.4.) v historickej radnici na Námestí SNP o 17.00 h. TASR o tom informovala Miroslava Bohátová, prezidentka organizácie Erasmus Student Network (ESN) banskobystrickej Univerzity Mateja Bela, ktorá akciu organizuje.

"Zahraniční študenti budú prezentovať svoje domovské krajiny kreatívnou formou. Zároveň pripravia občerstvenie pre všetkých, aby mohli účastníci stretnutia ich kultúru aj ochutnať," priblížila Bohátová.

Počas tohto večera členovia ESN predstavia projekt Social Erasmus, ktorého cieľom je pomáhať mestu Banská Bystrica a jeho okoliu. Pri tejto príležitosti pripravili krátky koncert pod vedením zahraničných študentov v spolupráci s dobrovoľníkmi.

"Hlavnou snahou a motívom akcie je nájsť ľudí ochotných finančne prispieť na dom sv. Alžbety, ktorý sa venuje pomoci rodinám v núdzi. Vyzbierané peniaze odovzdajú členovia ESN práve tomuto zariadeniu," dodala Bohátová.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie