Mladí reportéri opäť súťažili s príspevkami o životnom prostredí

Spravodajstvo
Bratislava 18. apríla (TASR) - Mladí reportéri súťažili aj v tomto školskom roku s príspevkami o životnom prostredí. Porota najviac vyzdvihla prácu skupiny reportérov zo Súkromnej základnej školy v Novej Dubnici, ktorí formou príspevkov vo všetkých súťažných kategóriách upozornili na problém dopadov rekonštrukcie rozvodov kúrenia na zeleň a kvalitu života.

Porotcovia ocenili výber témy, ktorá trápila celé mesto, ako aj jej kvalitné a komplexné spracovanie. Podľa člena poroty Radovana Stoklasu pracovali reportéri v súlade s trendmi svetových agentúr, keď tému spracovali zároveň formou článku, fotografií aj videa a tak sa snažili zasiahnuť čo najširšiu verejnosť.

Do národného kola súťaže sa prihlásilo 165 príspevkov v kategóriách reportážny článok, fotografia a video. Mladí reportéri skúmali napríklad znečistenie Slovenského raja turistami, nelegálne skládky odpadu v Bošáci a Seredi či znečistenie brehov riek. Víťazné práce postupujú do medzinárodného kola súťaže, kde sa stretnú s víťazmi z vyše 20 krajín zapojených do programu Mladí reportéri pre životné prostredie.

Program Mladí reportéri pre životné prostredie realizuje Centrum environmentálnych aktivít (CEA) od roku 2009 s cieľom povzbudiť mladých ľudí vo veku 11 až 21 rokov k riešeniu problémov životného prostredia v mieste, kde žijú, formou publikovanej reportérskej tvorby.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie