Boeing zruší do júna približne 4000 pracovných miest

Spravodajstvo
Seattle 30. marca (TASR) - Americký výrobca lietadiel Boeing zruší v prvom polroku 2016 približne 4000 pracovných miest v divízii komerčných lietadiel. Koncern si tak chce udržať svoje výdavky pod kontrolou. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu spoločnosti Douga Aldera.

Podľa Aldera koncern počíta s tým, že približne 1600 zamestnancov odíde z firmy dobrovoľne a ďalšie miesta zruší tak, že neobsadí voľné pozície. To znamená, že Boeing zredukuje svoje náklady bez toho, aby musel hromadne prepúšťať.

Medzi zrušenými pracovnými miestami budú aj pozície vedúcich pracovníkov a manažérov, ale k žiadnemu nedobrovoľnému odchodu týchto zamestnancov z firmy nedôjde, zdôraznil Alder.

Reuters už minulý mesiac informoval, že americký koncern uvažuje, že ponúkne inžinierom a technickým expertom dobrovoľný odchod z firmy. Ray Conner, šéf divízie lietadiel upozornil zamestnancov, že koncern sa nevyhne redukcii, ak si chce udržať podiel na trhu a dosiahnuť rast zisku.

Aj noviny Seattle Times už informovali, že Boeing podniká kroky na zrušenie 4000 pracovných miest do júna tohto roka.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie