Priemerná mzda v Trenčianskom samosprávnom kraji stúpla za desať rokov o 61,75 %, najviac na Slovensku

Spravodajstvo
Trenčín 22. marca (TASR) – Priemerná nominálna mzda zamestnanca v hospodárstve v Trenčianskom samosprávnom kraji stúpla v rokoch 2005 až 2015 o 61,75 % na 812 eur. Bola druhá najvyššia spomedzi všetkých samosprávnych krajov.

Ako TASR informoval riaditeľ pracoviska Štatistického úradu SR v Trenčíne Pavol Arpáš, aj keď bola priemerná mzda v TSK druhá najvyššia spomedzi slovenských krajov, bola o 71 eur nižšia ako slovenský priemer. „Priemerná nominálna mzda zamestnanca v hospodárstve SR v roku 2015 dosiahla hodnotu 883 eur a vyššiu priemernú nominálnu mzdu dosiahol len Bratislavský kraj,“ doplnil Arpáš.

Ako dodal, z dlhodobého hľadiska hodnota priemernej mzdy v Trenčianskom kraji bola od roku 2005 piata najvyššia medzi všetkými krajmi. „Zmena nastala v roku 2013, posun vpred o dve miesta a v roku 2014 ďalší posun o jedno miesto, ktoré za rok 2015 ostalo bez zmeny,“ skonštatoval Arpáš s tým, že desaťročný nárast priemernej mzdy v TSK bola najvyšší spomedzi slovenských krajov.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie