Počet pracovných ponúk na portáli ISTP.sk rastie

Spravodajstvo
Už sú to vyše dva roky, odkedy informačný systém Internetový sprievodca trhom (ISTP) dostupný na adrese www.istp.sk poskytuje pre zamestnávateľov bezplatnú inzerciu pracovných ponúk a uchádzačom o prácu umožňuje sprístupniť svoj osobný profil zamestnávateľom. Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny priniesli jedinečné spojenie tých, ktorí sa pre trh práce pripravujú, tých, ktorí im v príprave na povolanie pomáhajú, všetkých, čo hľadajú prácu alebo túžia v pracovnom živote po zmene a zamestnávateľov, ako tvorcov pracovných príležitostí.

Počet inzerátov prekonáva hranicu 10 000

Aktuálne je v systéme ISTP registrovaných 17 500 zamestnávateľov, z toho 3 500 má k dnešnému dňu aktuálny aspoň jeden inzerát pracovnej ponuky. Počet inzerátov, ktoré zamestnávatelia elektronicky nahlásili priamo cez svoje konto v ISTP, presahuje hranicu 7 500. Ďalších cca 2 500 inzerátov pracovných ponúk sa zobrazuje v ISTP zo zdrojov úradov práce, sociálnych vecí a rodiny, kde majú zamestnávatelia stále možnosť využiť pôvodný systém inzercie prostredníctvom tlačenej nahlášky.

Počet pracovných ponúk na portáli ISTP.sk vzrástol v porovnaní s januárom 2015 dvojnásobne. Rekord v počte inzerátov pracovných ponúk bol dosiahnutý v mesiaci november 2015, kedy zamestnávatelia nahlásili takmer 10 400 pracovných ponúk. Na prelome rokov 2015/2016 došlo k prirodzenému poklesu v dôsledku vianočného a novoročného obdobia, ale v mesiaci marec 2016 už počet inzerátov pracovných ponúk opäť prekonáva hranicu 10 000.

Najväčšiu šancu zamestnať sa máte ako vodič alebo kuchár

O koho majú slovenskí zamestnávatelia záujem? Najviac inzerovanými pracovnými ponukami na portáli ISTP.sk sú vodič, kuchár, čašník, barman, predavač, operátor vo výrobe a obchodný zástupca. Z inzerovaných pracovných ponúk vyplynulo, že zamestnávatelia hľadajú zamestnancov najmä pre pracovné oblasti gastronómia; obchod, marketing a reklama; strojárstvo (vrátane výroby motorových vozidiel); technické a manuálne prierezové zamestnania a stavebníctvo. Zamestnávatelia ponúkajú voľné pracovné miesta s miestom výkonu práce predovšetkým v okresoch Bratislava, Žilina, Trnava, Poprad a Banská Bystrica.
Pripravil Pavol Hudec – TREXIMA Bratislava, spol. s r.o.

Foto:
 Shutterstock

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie