Žiaci si môžu preveriť svoje finančné vedomosti v súťaži

Spravodajstvo
Bratislava 18. marca (TASR) - Školáci si budú môcť opäť otestovať svoje finančné vedomosti v súťaži Kam sa mince kotúľajú. Jej druhý ročník štartuje od apríla a je určená pre žiakov druhého stupňa základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií s odporučením pre siedmy, ôsmy a deviaty ročník, prípadne sekundu, terciu a kvartu.

Súťaž bude prebiehať formou online testu od 1. do 30. apríla. Do súťaže budú zaradení žiaci, ktorí sa po jeho vyplnení zaregistrujú na webovej stránke www.dobre-napady.sk. Test bude obsahovať tri témy, každú s piatimi podotázkami. Žiaci budú vyberať jeden správny variant odpovede z viacerých ponúkaných možností.

Do prvého ročníka súťaže sa zapojilo 4901 žiakov. Jej zámerom je vzbudiť u žiakov záujem o problematiku finančnej gramotnosti a zároveň rozšíriť ich vedomosti v oblasti financií a hospodárenia s nimi. Organizuje ju Nadácia PARTNERS a webový portál Dobré Nápady.sk
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie