Stredoškoláci budú na veľtrhu podnikateľských nápadov súťažiť o najlepšiu firmu

Spravodajstvo
Bratislava 15. marca (TASR) – Študenti stredných škôl z celého Slovenska budú prezentovať svoje podnikateľské plány, výrobky a služby na JA Veľtrhu podnikateľských talentov, ktorý sa uskutoční v utorok (22. 3.). Veľtrh je vyvrcholením ich celoročného úsilia. Stretávajú sa so svojou konkurenciou. Súťažiť budú v siedmich kategóriách, súčasťou bude aj súťaž tímov pod názvom Vitajte v našom regióne.

V rámci vzdelávacích programov JA Slovensko stredoškoláci získavajú praktické skúseností, tak aby rozvíjali svoje pracovné, sociálne a komunikačné zručnosti. Pod vedením učiteľa a konzultanta si zakladajú študentské JA firmy, prenikajú do problematiky riadenia a fungovania firmy od jej založenia až po likvidáciu. Učia sa komunikovať, spolupracovať, tvorivo myslieť a riešiť problémy. Pracujú s reálnymi peniazmi a ponúkajú reálne výrobky a služby.

Najlepšia JA firma z veľtrhu, ktorý sa uskutoční v bratislavskom Avion Shopping Parku, postúpi na medzinárodnú súťaž Company of the Year Competition, ktorá sa tento rok uskutoční 25. - 28. júla vo švajčiarskom Luzerne.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie