Zamestnanosť v eurozóne aj v EÚ vlani vo 4. kvartáli vzrástla

Spravodajstvo
Luxemburg 15. marca (TASR) - Zamestnanosť v eurozóne v posledných troch mesiacoch minulého roka pokračovala v raste a rovnakým tempom ako v predchádzajúcom štvrťroku. Informovali o tom Eurostat a agentúra RTTNews.

Podľa údajov európskeho štatistického úradu Eurostat sa zamestnanosť v regióne, ktorý zaviedol euro, vo 4. štvrťroku 2015 zvýšila o 0,3 % v porovnaní s predchádzajúcimi troma mesiacmi, keď medzikvartálne stúpla tiež o 0,3 %.

V medziročnom porovnaní zamestnanosť v eurozóne v poslednom kvartáli vlani vzrástla o 1,2 % (po 1,1-% zvýšení v predchádzajúcich troch mesiacoch).

V celej 28-člennej Európskej únii (EÚ) zamestnanosť vo 4. štvrťroku medzikvartálne stúpla o 0,1 % a medziročne o 1 %.

Eurostat odhaduje, že na sezónne upravenej báze bolo v celej EÚ v posledných troch mesiacoch 2015 zamestnaných 229,9 milióna mužov a žien, z toho 151,9 milióna v eurozóne.

Spomedzi členských štátov EÚ sa zamestnanosť vo 4. štvrťroku 2015 medzikvartálne najstrmšie zvýšila na Malte (1,7 %) a v Chorvátsku (0,8 %), po ktorých nasledujú Španielsko, Luxembursko, Poľsko, Portugalsko a Švédsko (vo všetkých prípadoch stúpla zamestnanosť o 0,7 %). A naopak, najviac klesla zamestnanosť v sledovanom období v Estónsku (-2,4 %), Británii (-1 %) a Litve (-0,3 %).

Na Slovensku zamestnanosť vlani v posledných troch mesiacoch vzrástla medzikvartálne o 0,4 % a medziročne o 2 %.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie