Ministerstvo dopravy vyhlásilo súťaže pre študentov stredných odborných škôl

Spravodajstvo
Bratislava 7. marca (TASR) - Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR vyhlásilo súťaže pre študentov stredných odborných škôl v pôsobnosti rezortu. Aj tento rok sa tak môžu prihlásiť do súťaží Maják pre dopravu a TOP turistická destinácia regiónu.

"Vyhlásením týchto súťaží chce ministerstvo podporiť žiakov odborných škôl, aby sa aktívne zapájali a vyjadrovali k témam v našom rezorte," priblížil hovorca MDVRR Martin Kóňa. Nadobudnuté teoretické vedomosti a odborné zručnosti, ktoré študenti získali na škole, tak môžu podľa jeho slov v týchto súťažiach tvorivo aplikovať v praxi.

Súťažné projekty, ktoré sa umiestnia na prvých troch miestach, získajú Cenu ministra dopravy. V prípade súťaže Maják pre dopravu ide už o tretí ročník, ktorý má podtitul Ekologická inovácia vo verejnej doprave.

"Zámerom pri príprave projektu má byť zlepšenie verejnej dopravy s cieľom šetriť životné prostredie," opísal Kóňa. Na súťaži sa môžu zúčastniť žiaci študijných a učebných odborov zameraných na dopravu. Termín uzatvárania záväzných prihlášok je 8. apríla 2016.

V prípade súťaže TOP turistická destinácia regiónu ide o štvrtý ročník. Zapojiť sa do neho môžu žiaci stredných odborných škôl, ktorí študujú v odboroch zameraných na cestovný ruch.

"Cieľom súťažného projektu je propagovať a ponúknuť potenciálnemu návštevníkovi 'cieľové miesto' ako zaujímavú turistickú destináciu," doplnil Kóňa. Podľa pravidiel súťaže sa zvolené miesto musí nachádzať na území príslušného samosprávneho kraja, v ktorom sídli stredná odborná škola. Termín uzatvárania záväzných prihlášok je 20. marca 2016.

Do súťaží sa pritom môžu prihlásiť jednotlivci alebo skupiny. Víťazi budú vyhlásení a ocenení na 24. ročníku celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl Mladý tvorca 2016, ktorá sa uskutoční v dňoch 26. až 28. apríla 2016 v Nitre.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie