Priemerná mzda v potravinárstve SR vlani dosiahla úroveň 827 eur

Spravodajstvo
Bratislava 5. marca (TASR) - Priemerná mesačná mzda v roku 2015 dosiahla v potravinárskom priemysle SR úroveň 827 eur. Oproti roku 2014 to predstavuje zvýšenie o 3,3 %. Uviedla to pre TASR hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

Najvyšší medziročný nárast priemernej mesačnej mzdy nastal vlani pri výrobe mäsových výrobkov vrátane hydinových, kde sa priemerná mesačná mzda medziročne zvýšila o 10,3 % na sumu 661 eur.

Viac ako priemernú mesačnú mzdu v potravinárskom priemysle dosiahli v roku 2015 zamestnanci pri spracovaní a konzervovaní rýb a výrobe rybích produktov 828 eur, zamestnanci pri výrobe rastlinných a živočíšnych olejov a tukov 915 eur, pri úprave a spracovaní mlieka 926 eur, pri výrobe hotových krmív 1065 eur, pri výrobe a konzervovaní hydiny 828 eur, pri výrobe kakaa, čokolády a cukroviniek 924 eur, pri ostatnej potravinárskej výrobe 1011 eur, pri výrobe piva a sladu 1435 eur a pri stáčaní prírodnej minerálnej vody a výrobe nealko nápojov 1088 eur.

Najvyššia priemerná mesačná mzda sa v minulom roku dosiahla pri výrobe piva a sladu 1435 eur a najnižšia pri výrobe pekárskych výrobkov vrátane cukrárskych, okrem trvanlivých výrobkov vo výške 620 eur.

Podľa SPKK v roku 2015 pracovalo v slovenskom potravinárskom priemysle 29.814 zamestnancov. Oproti roku 2014 sa ich stav zvýšil o 347 zamestnancov, čo predstavuje 1,2 %.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie