Vysokoškoláci či doktorandi sa môžu uchádzať o štipendiá na štúdium v Rakúsku

Spravodajstvo
Bratislava 27. februára (TASR) - Vysokoškoláci, doktorandi a postdoktorandi vysokých škôl či vedci zo Slovenskej akadémie vied (SAV) sa môžu uchádzať o štipendiá na štúdium a výskum v Rakúsku. TASR o tom informoval Ján Chlup zo Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA). Možno tak urobiť do 15. marca 2016.

"Vlani uchádzači podali 175 žiadostí, komisie vybrali 66 štipendistov," povedal Chlup. Tento rok sa môžu o letné jazykové kurzy uchádzať študenti a doktorandi humanitných odborov.

Rakúsko-slovenský bilaterálny program podporuje podľa Chlupa aj spoločné projekty slovenských vysokých škôl s rakúskymi, ako aj akadémií oboch krajín. Tie sú zamerané na spoluprácu mladých výskumníkov, podporu doktorátov pod dvojitým vedením, či na uskutočňovanie odborných školení. Projekty možno tiež predkladať do 15. marca 2016.

Viac podrobností možno nájsť na webe www.aktion.saia.sk. Záujemcovia môžu využiť aj konzultácie a poradenstvo v piatich pracoviskách SAIA na Slovensku.

Slovenská akademická informačná agentúra je mimovládnou neziskovou organizáciou. Na základe zmlúv s ministerstvom školstva či Úradom vlády SR administruje viacero štipendijných a grantových programov. Zároveň poskytuje informácie o štúdiu v zahraničí pre záujemcov zo Slovenska, a tiež informácie pre záujemcov zo zahraničia o štúdium na Slovensku.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock   

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie