Bratislavský kraj zriadi od marca už siedme Centrum odborného vzdelávania a prípravy

Spravodajstvo
Bratislava 20. februára (TASR) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zriadi už siedme Centrum odborného vzdelávania a prípravy (COVP). Na nároky a požiadavky pracovného trhu bude centrum pripravovať budúce kaderníčky, kozmetičky či fotografov na Strednej odbornej škole (SOŠ) na Račianskej 105 v Bratislave. O zriadení centra od 1. marca rozhodli na piatkovom (19.2.) zasadnutí krajskí poslanci.

Podľa predloženého materiálu na zastupiteľstve BSK je cieľom vzniku COVP aj v tomto prípade zabezpečenie lepšieho prepojenia teoretického vyučovania s praxou. Centrum by malo vytvoriť podmienky pre prípravu odborne a technologicky zdatných, kreatívnych absolventov, ktorí budú schopní flexibilne aplikovať získané poznatky v praxi.

SOŠ Račianska 105 v Bratislave pôsobí v oblasti odborného vzdelávania už od roku 1958 a je považovaná za školu s najdlhšou tradíciou vo vzdelávaní a výchove odborníkov pre oblasť osobných služieb na Slovensku. V súčasnosti ju navštevuje 266 študentov, o ktorých vzdelanie a výchovu sa stará 26 pedagógov. Z nich tvoria 82 percent absolventi školy.

V rámci BSK vznikli od roku 2012 až do súčasnosti COVP pre oblasť elektrotechniky a informačných technológií, poľnohospodárstva a rozvoja vidieka, ďalej pre oblasť potravinárstva, stavebníctva, polygrafie a médií, a tiež pre oblasť automobilového priemyslu.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie