Fakulta verejnej správy UPJŠ v Košiciach privíta záujemcov o štúdium

Spravodajstvo
Košice 19. februára (TASR) – Deň otvorených dverí (DOD) Fakulty verejnej správy Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (FVS UPJŠ) v Košiciach sa bude konať v pondelok 22. februára so začiatkom o 9.00 h v priestoroch areálu na Popradskej ulici. Fakulta pozýva na návštevu všetkých záujemcov o štúdium. TASR o tom informovala hovorkyňa UPJŠ v Košiciach Mária Hrehová.

"V rámci programu DOD ponúkne fakulta záujemcom o štúdium informácie o priebehu prijímacieho konania, samotnom štúdiu, možnostiach absolvovania časti štúdia v zahraničí, štipendiách a študentskom živote na fakulte aj mimo nej," priblížila Hrehová.

Okrem týchto základných informácií predstavia jednotlivé katedry FVS UPJŠ v Košiciach vybrané predmety s ohľadom na ich využiteľnosť v ďalšom kvalifikačnom raste alebo pri ich uplatnení na trhu práce.

"Fakulta verejnej správy vznikla v roku 1998 ako prvá fakulta svojho druhu v Slovenskej republike a historicky štvrtá fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Fakulta ponúka štúdium v študijných programoch verejná správa, európska verejná správa a v spoločnom magisterskom medzinárodnom študijnom programe joint degree, verejná politika a verejná správa v strednej Európe, na ktorom spolupracuje so Slezskou univerzitou v Opave v Českej republike," uviedla Hrehová.

Všetky programy sú akreditované v študijnom odbore verejná politika a verejná správa, študijný program verejná správa ponúka fakulta tiež v externej forme štúdia vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského vzdelávania.

"Fakulta spolupracuje s orgánmi štátnej správy a územnej samosprávy a svojim študentom ponúka zaujímavé možnosti praxí a stáží v tejto sfére. Rovnako ponúka svojim študentom paletu možností pri výbere absolvovania časti štúdia v zahraničí, ako napríklad v Grécku, Českej republike, Nemecku či Turecku," uzavrela hovorkyňa univerzity s tým, že fakulta je dlhodobým členom viacerých medzinárodných fór a sietí.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie