Žiaci s hendikepom sa prakticky i teoreticky učili o strukovinách

Spravodajstvo
Prievidza 16. februára (TASR) - Prednášky o strukovinách, prípravu výrobkov z nich, ale i varenie a pečenie z týchto plodín, absolvovali dnes v rámci svojho vyučovania žiaci Spojenej školy v Prievidzi. Vzdelávacia inštitúcia, ktorú navštevujú chlapci a dievčatá s hendikepom, pripravila tieto aktivity v rámci Medzinárodného roka strukovín.

Škola, ako priblížila jej riaditeľka Antónia Herková, je zameraná na projektové vyučovanie. "Už niekoľko rokov máme pozitívne výsledky z projektového vyučovania, keďže sa pri ňom orientujeme na poznatky a vedomosti, ale aj na záujmy žiakov. Priestor, ktorý im dávame, využívajú na komunikáciu medzi sebou, medzi pedagógmi a sú zainteresovaní do rozličných činností, čiže robia aj teoretickú časť aj praktickú. A je to vlastne taká nenútená forma, ktorá im pomôže priblížiť sa k záverečným skúškam," ozrejmila.

Aktivity dnes žiaci absolvovali v rámci projektového vyučovania, ktoré bolo zamerané na jedlá zo strukovín. "Preto sme im chceli ukázať a aj si to s nimi prakticky vyskúšať, aké jedlá sa dajú zo strukovín pripraviť. Že to nie je len o kyslej fazuli alebo o prívarku. Dnes sme napríklad pripravili piškótový rez s fazuľou, fazuľové placky, bôbovú kašu či cícerovú nátierku. Ide o malú vzorku z množstva jedál, ktoré sa zo strukovín dajú pripraviť," povedala majsterka odborného výcviku Elena Šramková.

"Spoločnosť aj v súčasnosti má svoje predsudky. Sú to všetko mladí krásni ľudia ako mládež v bežných školách. Ale vzhľadom na tento hendikep, ktorí v sebe akoby skrývali, aj ich rodičia, si myslím, že je tu ešte veľká rezerva na spoluprácu a otvorenosť. Aby rodičia otvorili ten priestor a o týchto problémoch hovorili," poznamenala riaditeľka v súvislosti so vzdelávaním žiakov s hendikepom.

Spojená škola v Prievidzi má dve organizačné zložky - Odborné učilište a Praktickú školu. Vzdeláva žiakov so zdravotným hendikepom, ktorý spočíva v zníženom IQ. Jednou skupinou sú deti s IQ od 50 až 69, druhou chlapci a dievčatá s IQ od 35 do 49. Škola uplatňuje pri vzdelávaní špeciálny pedagogický prístup, študuje v nej v súčasnosti 82 žiakov, ktorí prišli zo špeciálnych základných, prípadne základných škôl, a to nielen z Prievidzského okresu, ale i ďalších okolitých okresov. Vzdelávanie poskytuje v odboroch obchodná prevádzka a práca pri príprave jedál, poľnohospodár, murárske práce, služby a domáce práce, cukrárska výroba. V Praktickej škole sa pripravujú deti na oblasť záhradníctva a domácich prác.

Rok 2016 vyhlásilo za Medzinárodný rok strukovín Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov vlani v novembri v Ríme. Má za cieľ upriamiť pozornosť verejnosti na výživové prednosti strukovín a na ich výhody v rámci trvalo udržateľného rozvoja pri pestovaní ďalších poľnohospodárskych plodín. Jeho slogan je "Výživné zrná pre trvalo udržateľnú budúcnosť".
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie