Minister práce J. Richter odovzdal zamestnancom rezortné vyznamenania

Spravodajstvo
Bratislava 11. februára (TASR) - Zamestnanci rezortu práce si dnes z rúk ministra práca Jána Richtera (Smer-SD) prevzali vyznamenania za svoje pracovné výsledky. Cieľom oceňovania je vyzdvihnúť prácu zamestnancov v sociálnej sfére.

Minister práce udelil zamestnancom medaily a ďakovné listy. Zlatú medailu si odnieslo sedem ľudí, striebornú medailu získalo šesť zamestnancov a bronzovú medailu získalo desať pracovníkov. Richter odovzdal aj ďakovné listy, ktoré dostalo 11 zamestnancov a deväť si prevzalo plaketu. Medzi ocenenými boli zamestnanci úradov práce, ústredia práce, Národného inšpektorátu práce, ministerstva práce, ale aj Sociálnej poisťovne.

Udeľovanie rezortných vyznamenaní sa traduje už od roku 2009. Podľa rezortu práce toto oceňovanie vyzdvihuje prácu v sociálnej oblasti a poukazuje na jej dôležitosť a nenahraditeľnosť. Sociálni pracovníci totiž pomáhajú jednotlivcom, rodinám a komunitám, ktoré sú znevýhodnené, pri riešení najrôznejších, neraz veľmi zložitých životných situácií. Väčšinou sa priama pomoc pritom podľa ministerstva začína a uskutočňuje na pracoviskách úradov práce, v pobočkách Sociálnej poisťovne, zariadeniach sociálnych služieb a detských domovoch po celom Slovensku.

Slávnostným stretnutím si zároveň Richter spolu so zamestnancami pripomenul nielen medzinárodný sviatok Svetového dňa sociálnej spravodlivosti, ale aj 25. výročie služieb zamestnanosti.

Tu bude player
Zdroj, foto, video: TASR  

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie