Zlepšite svoje šance na prácu snov. Toto sú rady, ktoré vám pomôžu

Hľadám prácu
Podľa prieskumu CareerBuilder, ktorý zahŕňal viac ako 2 000 personalistov, až 52 percent zamestnávateľov používa sociálne siete na vyhľadávanie uchádzačov o zamestnanie. A dokonca až jedna tretina sa na základe informácií dostupných z týchto sietí rozhodla konkrétneho uchádzača zamestnať. Pozrite si návod, ako vyniknúť online.

1. Ukážte svoju osobnosť

Takmer 40 percent zamestnávateľov potvrdilo, že práve osobnosť kandidáta bola dôležitou skutočnosťou pri výbere. Ak navyše korešponduje s firemnou kultúrou, máte pravdepodobne vyhraté.

2. Neklamte

Na sociálnych sieťach buďte tým, kým naozaj ste. 42 percent personalistov zo spomenutej štúdie si overovalo konzistentnosť uvedených údajov v životopise s tými, ktoré boli uvedené v profiloch na internete.

3. Majte kvalitnú fotografiu

Kvalita vami zverejneného profilu sa odvíja od vašej fotografie. Používajte fotky s vysokým rozlíšením, neutrálnym pozadím a vhodným oblečením.

4. Demonštrujte komunikačné schopnosti

To, že máte komunikáciu na vysokej úrovni, potvrdia vaše príspevky. Ich správnosť gramatická či obsahová, zdvorilé a neurážlivé komentáre presvedčia každého zamestnávateľa.

5. Zverejnite svoje záujmy

A to najmä tie voľnočasové. Nezabudnite sa pochváliť svojimi dobrovoľníckymi činnosťami.

6. Buďte kreatívny

Až 36 percent zamestnávateľov potvrdilo, že kreativita na sociálnych sieťach bola tým rozhodujúcim momentom pre výber konkrétneho kandidáta.

7. Zverejnite všetky referencie

Azda najdôležitejší bod v našom návode. Niet zamestnávateľa, ktorý by rád nevidel odporúčania vo vašom internetovom profile.

8. Pochváľte sa s úspechmi

Nedôvera zamestnávateľov sa v predmetnej štúdii opätovne potvrdila. Takmer tretina z nich si chcela vzdelanie, kurzy či školenia uvádzané v životopisoch či motivačných listoch potvrdiť aj na internetových profiloch kandidátov.

9. "Lajknite" svojho budúceho zamestnávateľa

Či už ste na Facebooku, LinkedIne či Twitteri, nezabudnite byť s ním v online spojení. Ocení to.

10. Majte veľa priateľov

14 percent zamestnávateľov potvrdilo, že veľké množstvo priateľov či followerov znamená, že ste v spoločnosti obľúbený. Pravdepodobne máte aj čo povedať a ostatní si vás vážia.
Autor: Martin Ducár (Hospodárske noviny)   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie tohto článku je bez predchádzajúceho písomného súhlasu Hospodárskych novín porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie