X
Dnes je 29. 3. 2017
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Spýtajte sa nás

Máte problém s ISTP? Námet na jeho vylepšenie? Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Napíšte nám a my Vám pomôžeme. Prostredníctvom tlačidla „Spýtať sa“ a priloženého formulára môžete odoslať otázku alebo pripomienku Realizačnému tímu ISTP. Za Vaše námety a postrehy k ISTP Vám vopred veľmi pekne ďakujeme.
Prihlasenie do ISTP
Vladislav 28. 03. 2017 19:03:08 ISTP
Po obdržani prihlasovacieho mena a hesla sa snažim prihlasit na stranke ISTP.SK ale dookola mi to vypisuje prihlasenie neprebehlo uspešne z dovodu nespravne vyplneneho hesla,udaje som obdržal na urade prace ,nič som nemenil kedže sa nemožem ani prihlasit
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 28. 03. 2017 19:06:45
Príjemný dobrý večer,

odpoveď som Vám zaslal na e-mail.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Škola
Mirka 28. 03. 2017 16:59:41 Školstvo
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať že či by som platila za strednú školu ak mám 20 rolou, zatiaľ mám ukončenú len základnú školu,

Ďakujem
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 28. 03. 2017 17:22:21
Príjemný dobrý deň pani Mirka,

otázku evidujeme, poprosíme o trošku strpenia, ešte ju budeme konzultovať s našou spolupracujúcou odborníčkou. Odpoveď nájdete na tomto mieste. Ďakujem.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Aktivny profil
barbora.zeliznakova.1 28. 03. 2017 13:21:43 ISTP
Dobrý deň chcela by som sa informovat ci moj profil je aktívny..ďakujem za odpoveď
počet odpovedí: 1
Odpoveď
barbora.zeliznakova.1 28. 03. 2017 13:36:56
Dobrý deň pani Barbora,

osobný profil v konte s používateľským menom barbora.zeliznakova.1 máte nastavený ako aktívny - zobrazuje sa registrovaným zamestnávateľom v ISTP. Ak si to prajete skontrolovať alebo zmeniť, prosím, prihláste sa do svojho konta v ISTP, následne kliknite na Osobný profil, potom v ľavom menu na Nastavenia.

Ak by ste mali pri práci s ISTP problémy, prosím, neváhajte nám napísať na projekt@istp.sk alebo zavolať na našu bezplatnú infolinku 0800212800.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Monika Jantová
Otázka
Tibor 28. 03. 2017 13:19:20 Úrady PSVR
Dobrý deň,chcem sa opýtať,som evidovaný na úrade práce a poberám podporu alebo čo to je tých 6 mesiacov po skončení pracovného pomeru ktorá mi končí 31.3.Chcem sa opýtať čo budem poberať po tomto dátume,aký je ďalší postup.Ďakujem
počet odpovedí: 2
Odpoveď
Monika Jantová 28. 03. 2017 14:20:03
Dobrý deň pán Tibor,

v každom prípade je potrebné, aby ste oslovili svoju sprostredkovateľku na UPSVaR a ak spĺňate podmienky, môžete si podať žiadosť o dávku v hmotnej núdzi. Príjem pre zisťovanie nároku na dávku sa posudzuje v kalendárnom mesiaci, v ktorom bola podaná žiadosť o pomoc v hmotnej núdzi a priebežne počas celého obdobia trvania nároku na pomoc v hmotnej núdzi a jej poskytovania, pričom žiadateľ musí spĺňať podmienky nároku (nemá v danom mesiaci iný príjem). Nárok na pomoc v hmotnej núdzi vzniká najskôr v kalendárnom mesiaci, v ktorom sa tento nárok uplatnil. Dávka je určená na zabezpečenie základných životných podmienok, pričom výška dávky je: 61,60 eura mesačne, ak ide o jednotlivca. Vyplácaná je v mesiaci nasledujúcom po podaní žiadosti. Po dvoch mesiacoch poberania tejto dávky Vás osloví aktivačné centrum UPSVaR a ponúkne Vám práce pre obec (mesto, resp. oprávnenú inštitúciu), aby ste splnili podmienku nároku na túto základnú dávku – odpracovanie 32 hodín menších obecných služieb či dobrovoľníckych činností. V ponuke budete mať uvedený rozpis výkonu týchto prác aj subjekt, pre ktorý budú vykonávané (väčšinou je to obec alebo ňou zriadená organizácia). Odmietnutím tejto ponuky by ste o túto základnú dávku prišli. V prípade, že by ste na základe dohody so starostom obce nastúpili na výkon tzv. „menších obecných služieb“, ktoré sa ale vykonávajú v rozsahu najmenej 64 a najviac 80 hodín mesačne – vtedy k základnej dávke môžete získať aj tzv. „aktivačný príspevok“ a to vo výške 63,07 € mesačne.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Monika Jantová
Odpoveď
Tibor 28. 03. 2017 20:12:14
Dobrý deň,ešte otázka,dávka v hmotnej núdzi pre jednotlivca je je tých 61,60 eur ale ak som ženatý a manželka zarobí viac ako 240 eur tak nemám nárok na žiadnu dávku alebo nejaký príspevok ? Ďakujem
Zmena hesla
adam.sandera.1 28. 03. 2017 12:24:59 ISTP
potrebujem si zmeniť heslo, ale neviem ako?
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 28. 03. 2017 12:49:13
Príjemný dobrý deň pán Sandera,

môžete tak urobiť po prihlásení do konta ISTP v časti Registračné údaje - nové heslo napíšte do kolóniek Heslo a Overenie hesla.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Co este chyby doplnit a aktivovat
jozef.kanalos.1 28. 03. 2017 12:20:14 ISTP
som z toho jelen všetko som vyplnyl a stale je neaktivny čo toto je za system
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Pavol Hudec 28. 03. 2017 12:45:51
Príjemný dobrý deň pán Kanaloš,

osobný profil v konte s používateľským menom jozef.kanalos.1 máte nastavený ako aktívny - zobrazuje sa registrovaným zamestnávateľom v ISTP. Ak si to prajete skontrolovať alebo zmeniť, prosím, prihláste sa do svojho konta v ISTP, následne kliknite na Osobný profil, potom v ľavom menu na Nastavenia.

Ak by ste mali pri práci s ISTP problémy, prosím, neváhajte nám napísať na projekt@istp.sk alebo zavolať na našu bezplatnú infolinku 0800212800.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Dotaz na neuverejnenú prac. ponuku
Silvia Brídziková, CPPPaP, Bratislava 2 28. 03. 2017 10:28:41 ISTP
Dobrý deň. Dňa 26.3. som zaregistrovala za našu organizáciu - Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP) Bratislava II ponuku práce na pozíciu špeciálny pedagóg. Táto ponuka sa však stále neobjavila v systéme ISTP. Mohli by ste prosím preveriť prečo sa tak nestalo?
Vopred ďakujem. S pozdravom Mgr. Silvia Brídziková.
počet odpovedí: 2
Odpoveď
Pavol Hudec 28. 03. 2017 11:23:35
Príjemný dobrý deň pani Brídziková,

Vaše IČO 37901796 ešte nebolo registrované v ISTP. Inzerovali ste cez portál ISTP? Ďakujem.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Pavol Hudec
Odpoveď
Pavol Hudec 28. 03. 2017 11:36:47
Už sme našli Vaše IČO: 30796687, ale v sekcii Moje ponuky práce som nenašiel žiaden inzerát. Nestala sa náhodou situácia, že ste mali rozpísaný inzerát, potom ste s ISTP napr. počas 30 minút nepracovali, po čase ste sa vrátili a systém Vás medzičasom automaticky odhlásil? Ďakujem.
Kurz adobe photoshop cez REPAS
Iveta 28. 03. 2017 09:55:09 Úrady PSVR
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať či je ešte šanca o preplatenie kurzu cez REPAS.
Aké sú podmienky a čas, za ktorý mi ho ÚP schváli.
Vopred ďakujem
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Ivana Targošová 28. 03. 2017 10:02:46
Dobrý deň, pani Iveta,

ponuku kurzov nájdete na stránke http://databazakurzov.sk/, môžete ich vyhľadávať podľa kľúčových slov, povolaní, oblastí alebo miesta konania.

Ak má uchádzač záujem o rekvalifikačný kurz a je evidovaný na úrade PSVR, tak Ústredie PSVR v spolupráci s úradmi poskytuje príspevky na rekvalifikáciu uchádzača o zamestnanie. Bližšie informácie nájdete na stránke: http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-na-trhu-prace/re-pas.html?page_id=566936.

Uchádzač si musí najskôr požiadať o možnosť rekvalifikácie cez RE-PAS – t.j. musí byť uchádzačom o zamestnanie evidovaným na úrade práce, keď si o RE-PAS žiada. Nie je podmienkou ani potvrdenie od zamestnávateľa o prísľube pracovného pomeru, ani následné zamestnanie sa u toho zamestnávateľa, ktorý by prípadne potvrdenie vydal. Tu ide o to, aby úrad PSVR videl skutočný záujem uchádzača zamestnať sa v oblasti, v ktorej sa chce rekvalifikovať. Prísľub zamestnávateľa je pre úrad práce "bonus“, pretože sa bude sledovať aj úspešnosť tohto projektu. Ak ho uchádzač momentálne nemá od potenciálneho zamestnávateľa, ktorý by ho po rekvalifikácii zamestnal, nič sa nedeje, jednoducho klient nechá túto časť žiadosti nevyplnenú. Prísľub zamestnávateľa nie je podmienkou na absolvovanie kurzu cez RE-PAS.

Aktuálne každá žiadosť na realizáciu vzdelávania prostredníctvom projektu RE-PAS prechádza procesom schvaľovania. Sú vypracované bodové kritériá hodnotenia každej žiadosti, pričom pri dosiahnutí potrebného počtu bodov je vzdelávanie zo strany úradu schválené. Treba to skúsiť, ísť na úrad PSVR a podať si žiadosť na vzdelávanie cez RE-PAS. Vo vybraných prípadoch je možnosť absolvovať aj viac ako jeden kurz cez projekt RE-PAS, ale je potrebné počítať s tým, že opäť bude prebiehať posudzovanie a hodnotenie podanej žiadosti.

Kurz prostredníctvom RE-PASu musíte začať i ukončiť ako uchádzač o zamestnanie evidovaný na úrade PSVR, ak chcete, aby bola zo strany úradu uhradená vzdelávacej inštitúcii celá suma kurzu. Ak by ste sa v priebehu kurzu zamestnali, úrad preplatí vzdelávacej inštitúcii len alikvotnú časť Vašej účasti na kurze – t.j. do dňa, kým ste spĺňali status uchádzača o zamestnanie.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Ivana Targošová
ponuka práce
Peter 27. 03. 2017 22:41:16 ISTP
Dobrý večer. Prosím vás ako sa nahadzuje do systému ISTP informácia o voľnom pracovnom mieste resp. o prijímaní do zamestnania- ponuka práce... ´Dakujem.
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Monika Jantová 28. 03. 2017 07:24:17
Dobrý deň Peter,

v prvom rade je potrebné vykonať registráciu na našej stránke. Na vykonanie registrácie je potrebné mať platné slovenské IČO. Momentálne je systém nastavený tak, že sa registrovať môžu len firmy so slovenským IČOm.
V pravom hornom rohu je modrý link Registrácia, kde vyberiete možnosť zamestnávateľ a napíšete svoje IČO. Niektoré údaje sa automaticky načítajú zo Štatistického registra organizácií, vymyslíte si prihlasovacie meno a heslo a zaregistrujete sa. Potom sa prihlásite do Vášho konta a v časti Vložiť ponuku práce vytvoríte nový inzerát pracovného miesta. Zobrazí sa Vám celý formulár inzerátu, ktorý musíte vyplniť. Pri vyplňovaní inzerátu sú všetky položky s červenou hviezdičku povinné. Keď si celý inzerát vyplníte kliknete na talčítko Uložiť - odoslať na zverejnenie a ponuka príde k nám do zásobníka. Po našej kontrole vašej ponuky, čo zväčša trvá 30-60 minút Vám ponuku schválime a už sa bude zobrazovať na internete. Dostanete od nás aj potvrdzovací e-mail, kde budete mať uvedenú aj linku na ponuku.

Všetky služby na stránke ISTP.sk sú bezplatné.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Monika Jantová
Polovičný úväzok
Zuzana 27. 03. 2017 18:18:08 Práca
Dobrý deň, prosim Vás o odpoveď na otázku: je možné pracovať na dva polovičné úväzky súčasne u dvoch odlišných zamestnávateľov? Za odpoveď ďakujem.
počet odpovedí: 1
Odpoveď
Ivana Targošová 27. 03. 2017 18:36:45
Dobrý deň, pani Zuzana,

malo by to byť možné, Zákonník práce totiž nestanovuje, koľko pracovných pomerov môže uzatvoriť jedna osoba. Ak by však Vaša pracovná náplň bola na oboch miestach rovnaká, potrebujete súhlas zamestnávateľa, že môžete vykonávať rovnaké činnosti u "konkurencie" - podľa §83 Zákonníka práce možno vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa.

S pozdravom a prianím pekného dňa
Ivana Targošová
Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk