Dnes je 30. 5. 2016
európsky sociálny fond zamestnanosť a sociálna inklúzia Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

SIEA plánuje projekt inovačných voucherov spustiť ešte do leta

Bratislava 24. mája (TASR) – Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) plánuje projekt inovačných voucherov spustiť ešte do leta, a to najprv pre sektor malých a stredných podnikov. Alokovaná suma v pilotnom projekte dosiahne 100.000 eur, pričom nominálna hodnota vouchera bude 3500 eur. Uviedol to na dnešnej tlačovej besede po kontrolnom dni v agentúre minister hospodárstva Tomáš Malatinský (nominant Smeru-SD).

Podnikateľ si v prípade záujmu podá žiadosť o podporu svojej činnosti na SIEA, ktorej komisia rozhodne o projekte. Pri kladnom vyhodnotení a pridelení vouchera si podnikateľ následne vyberie realizátora - oprávnenú výskumnú organizáciu, ktorá projekt rieši. Realizátor projektu po jeho vyriešení požiada agentúru o preplatenie vouchera.

"Najprv by sme projekt inovačných voucherov skúsili pre malých a stredných podnikateľov, kde nám predovšetkým ide o to, aby si malí a strední podnikatelia našli cestu do výskumno-vývojových zariadení, do škôl. Komunikácia a prostriedky, ktoré majú, však nebudú v tomto prípade nejako závratne vysoké, ale určite im môžu pomôcť riešiť problematiku inovácií ich vlastných výrob, ich vlastných procesov," informoval.

"Pre inovačné vouchery očakávame vyhlásenie pilotného projektu v horizonte niekoľkých dní, určite do letných prázdnin," spresnila generálna riaditeľka SIEA Svetlana Gavorová. Neskôr by sa mali zaviesť inovačné vouchery aj pre väčšie podniky, kde budú tiež vyššie poskytnuté prostriedky, bude sa však vyžadovať aj spoluúčasť. "Predsa len musíme rozlišovať úroveň komunikácie podnikov s vedecko-výskumnými inštitúciami. U veľkých a malých podnikov je totiž rozdielna," dodal Malatinský.

Rezort hospodárstva do konca tohto roka podľa ministra plánuje spustiť aj podporu vytvárania klastrov, teda spoluprácu a zlučovanie organizácií pri riešení inovačných úloh.

Slovenská inovačná a energetická agentúra je príspevková organizácia Ministerstva hospodárstva (MH) SR pôsobiaca v oblasti energetiky a inovácií. SIEA prevádzkuje monitorovací systém efektívnosti pri využívaní energie a je zároveň aj implementačnou agentúrou v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.

AUDIO: Malatinský o inovačných voucheroch

Tu bude player


Na výzvu SIEA reagovalo 330 firiem s možnosťou tvorby 3500 miest

Bratislava 24. mája (TASR) - Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) administruje väčšinu opatrení z Operačného programu (OP) Konkurencieschopnosť a hospodársky rast. V jej kompetencii je aj implementácia dvoch výziev zameraných na podporu nových pracovných miest pre mladých nezamestnaných.

Na prvú z nich, súvisiacu s nákupom inovatívnej technológie zareagovalo 330 podnikov, ktoré deklarovali možnosť vytvoriť viac ako 3500 pracovných miest. Veľká časť z nich je určená pre mladých nezamestnaných ľudí do 29 rokov.

"Keďže bude možné podporiť len časť z týchto projektov, očakávame už v roku 2015 vytvorenie viac ako 1500 pracovných miest," uviedol dnes po kontrolnom dni na SIEA minister hospodárstva Tomáš Malatinský (nominant Smeru-SD).

Slovenská inovačná a energetická agentúra je príspevková organizácia Ministerstva hospodárstva (MH) SR pôsobiaca v oblasti energetiky a inovácií. SIEA prevádzkuje monitorovací systém efektívnosti pri využívaní energie a je zároveň aj implementačnou agentúrou v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.

Zdrojfoto, audiovideo: TASR

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Hodnotenie článku
Nepáči sa to: 0
Spravodajstvo
30. 5. 2016
Povinnosť odvádzať poistné za neho plní zamestnávateľ.
30. 5. 2016
Spoločnosť Duslo Šaľa dosiahla za rok 2015 hospodársky výsledok pred zdanením vo výške 50,296 milióna eur.
29. 5. 2016
Nová vláda si v Programovom vyhlásení stanovila za cieľ dostať nezamestnanosť pod 10 % a zároveň vytvoriť 100.000 nových pracovných miest. Fico o takomto zámere vôbec nepochybuje.
27. 5. 2016
Tento zámer predstavil na brífingu pri informovaní o definitívnom zozname úloh, ktoré plánuje splniť ešte v tomto roku.
27. 5. 2016
Počas dnešného slávnostného odovzdávania maturitných vysvedčení absolventom obidvoch škôl to uviedol minister školstva.

Európsky životopis

Europass je akceptovaným formátom v rámci celej Európskej únie. Vytvorte si ho prostredníctvom pripraveného formulára a zvýšte svoje šance sa zamestnať.

Poradenstvo

Chcete vedieť, ako napísať životopis, či motivačný list? Ako sa obliecť, či správať na prijímacom pohovore? Prečítajte si poradenské články z pracovnej oblasti.

Spýtajte sa nás

Potrebujete vyriešiť otázku z oblasti trhu práce alebo vzdelávania? Máte problém s ISTP? Napíšte nám a my Vám pomôžeme.


Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
NP VII-2 Podpora sprostredkovania zamestnania a odborných poradenských služieb poskytovaných úradmi práce, sociálnych vecí a rodiny. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. PRIESTOR NA VAŠU PRÍLEŽITOSŤ: www.upsvar.sk / www.employment.gov.sk / www.esf.gov.sk